WYCIECZKA W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

Galeria zdjęć: GALERIA

W dniach 24 i 25 maja 2010 roku klasy III a i III c wraz z wychowawczyniami udały się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Pani Agnieszka Wojciechowska i Pani Renata Czajkowska wraz z uczniami postanowiły poznać nowy region Polski. Pierwszego dnia uczniowie widzieli:

1. Muzeum Wsi Kieleckiej,
  2. Ruiny zamku gotyckiego z XIII wieku,
  3. oraz przepiękną Jaskinię Raj z bogatą szatą naciekową.

W Jaskini dzieci mogły zobaczyć znalezione narzędzia pracy człowieka zamieszkującego jaskinię, a także szczątki zwierząt – mamuta, nosorożca, niedźwiedzia. W muzeum zostało odtworzone obozowisko rodziny neandertalskiej z trzema figurami ludzi naturalnej wielkości.

Kolejną atrakcją tego dnia było również podziwianie najstarszego dębu „Bartek” w Zagnańsku. Dzieci bardzo chętnie robiły sobie zdjęcia przy wspaniałym pomniku przyrody.

Następnego dnia po śniadaniu dzieci wyruszyły w dalszą trasę zwiedzania Świętokrzyskiego Parku Narodowego. W programie było:

1. Św. Krzyż – Łysa Góra – zwiedzanie Muzeum Misyjnego Misjonarzy Oblatów- Relikwie Drzewa Krzyża Świętego, Muzeum Przyrodnicze,
  2. Św. Katarzyna – klasztor założony w 1471 r., źródło św. Franciszka, kapliczka z XVIII w. z podpisem Stefana Żeromskiego z 1882 r.

Po tak bogatym programie udaliśmy się na obiad, a po krótkim odpoczynku wyjechaliśmy w drogę powrotną.

Dzieci bardzo cieszyły się udanym wyjazdem zwłaszcza, że było to ostatnie wspólne spotkanie wycieczkowe trzecioklasistów. Następną wycieczka za rok – już z nowymi wychowawcami i kolegami.

Tekst: Renata Czajkowska
Zdjęcia: Kacper Pańko