II Międzynarodowy Turniej Szachowy Miast Partnerskich SZACH OPEN 2010
26–27 czerwca 2010 roku – OSiR ZAMOŚĆ

Galeria zdjęć: GALERIA

Po zakończeniu roku szkolnego na obiektach OSiR Zamość odbył się II Międzynarodowy Turniej Szachowy Miast Partnerskich SZACH OPEN 2010. W turnieju wystartowali nasi uczniowie:

• Michał Łątkowski (6b)
  • Tomasz Kordyaczny (5a)
  • Michał Mróz (5a)
  • Konrad Pawłowski (5c)
  • Madga Kmieć (3b)
  • Mateusz Kniaź (3b)
  • Kacper Pańko (3c)

Turniej był mocno „obsadzony”. Wystartowało w nim ok. 100 zawodników i zawodniczek
z Zamościa, Lublina, Tomaszowa Lubelskiego, Fajsławic, Nowojaworiwska, Ravy Ruskiej, Zhovkva z tytułami arcymistrza, mistrza, kategoriami I, II, III. Bardzo dobrze spisali się nasi zawodnicy.
Z turnieju wracamy z dwoma pucharami (Magda i Kacper) i srebrnym medalem (Magda):

1. Magda Kmieć zajęła w kategorii dziewcząt do lat 10 II MIEJSCE!
  2. Kacper Pańko w kategorii chłopców do lat 10 V MIEJSCE
  3. Michał Łątkowski w kategorii chłopców do lat 14 VI MIEJSCE
  4. Michał Mróz w kategorii chłopców do lat 14 VIII MIEJSCE

Dla Magdy, Konrada i Mateusza był to pierwszy tak duży turniej szachowy. Tym bardziej cieszy bardzo dobra postawa naszych uczniów. Kacprowi zabrakło niewiele do podium, a Michałowi Łątkowskiemu bardzo mało do piątego punktowanego pucharem miejsca.

Najlepsi uczestnicy turnieju zostali obdarowani pamiątkowymi pucharami (w każdej kategorii po 5 pierwszych miejsc) oraz medalami. Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału w turnieju.

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pańko

Galeria zdjęć: GALERIA