IGRZYSKA WOJEWÓDZKIE W SZACHACH DRUŻYNOWYCH

15 GRUDNIA 2009 - ŁOMAZY

Wyniki: SZCZEGÓLOWE WYNIKI IGRZYSK WOJEWÓDZKICH

15 grudnia 2009 drużyna szachowa ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Zamościu startowała
w Igrzyskach Wojewódzkich w Szachach Drużynowych, które odbyły się w Łomazach.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

• Kacper Pańko (3c)
  • Kuba Oleszczuk (3c)
  • Michał Łątkowski (6b)
  • Adriana Mróz (5a)

Nasza drużyna pojechała na igrzyska wojewódzkie powalczyć o jak najlepsze miejsce. Występ drużyny przekroczył najśmielsze oczekiwania. Po IV rundach nasz zespół zajmował II miejsce w tabeli zdobywając 7 pkt. (na 8 możliwych). Mimo, że w trzech ostatnich rundach zdobyliśmy dwa punkty (grając z dwoma najlepszymi drużynami) do ostatniej partii walczyliśmy o medalowe miejsce. Przy niekorzystnych wynikach innych drużyn nasz zespół zdobył IV miejsce w Igrzyskach Wojewódzkich ustępując drużynie z trzeciego miejsca tylko „małymi punktami”. Jest to najlepszy rezultat w historii występów naszej szkoły na Igrzyskach Wojewódzkich w Szachach!

Wszyscy nasi zawodnicy dali z siebie wszystko. Najlepiej zaprezentowali się Michał Łątkowski, który zdobywając 5,5 pkt. zajął II miejsce na swojej szachownicy oraz Ada Mróz, zdobywając 6 pkt. także może poszczycić się II miejscem na szachownicy dziewczęcej.

Dodatkową nagrodą za wyśmienity występ naszych zawodników było wypełnienie normy przez każdego z nich na wyższe kategorie szachowe. Tym samym uczniowie podnieśli swój poziom sportowy:
Kacper Pańko – norma na kategorię IV
Kuba Oleszczuk – norma na kategorię IV
Michał Łątkowski – norma na kategorię III
Adriana Mróz – norma na kategorię III

Mamy nadzieję, że występ szachistów zachęci innych do zaangażowania w tą królewską grę co na pewno będzie procentował w przyszłości jeszcze lepszymi wynikami.