Indywidualne Mistrzostwa
Województwa Lubelskiego w Szachach
Juniorów i Juniorek do lat 8, 10 i 12

13-14 MARCA 2010 r. – LUBLIN

W dniach 13-14 marca 2010 r. odbyły się w Lublinie Indywidualne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Szachach Juniorek do lat 8, 10 i 12. W turnieju uczestniczyło w sumie
93 zawodników i zawodniczek z województwa lubelskiego.

W zawodach wzięli udział przedstawiciele naszej szkoły w składzie: Jakub Oleszczuk (3c), Kacper Pańko (3c), Adriana Mróz (5a), Michał Mróz (5a) oraz Tomasz Kordyaczny (5a) jako część zespołu reprezentującego Zamość.

Pierwszego dnia rywalizacji rozegranych zostało sześć rund w większości kategorii. Bardzo dobrze spisali się Kuba Oleszczuk, który zgromadził 4 pkt. i zajmował 8 pozycję oraz Michał Mróz, który ukończył pierwszy dzień na 14 miejscu z 3 pkt.

Drugi dzień był dla naszych zawodników lepszy od pierwszego. Trzy partie z trzech wygrał Kacper Pańko i awansował z 21 na 11 pozycję, natomiast Tomek Kordyaczny zdobył trzy punkty z czterech partii i przesunął się z miejsca 30 na 20. Kuba Oleszczuk mimo słabszego drugiego dnia utrzymał
8 miejsce, Michał Mróz awansował o dwie lokaty z 14 na 12, a Ada Mróz ukończyła zawody
na pozycji 15.

W całym turnieju nasi uczniowie wystartowali bardzo dobrze. W dwudniowej zaciętej rywalizacji osiągnęli następujące wyniki:

1. Kuba Oleszczuk - VIII miejsce (5 pkt. w kategorii junior do lat 10)
  2. Kacper Pańko - XI miejsce (5 pkt. w kategorii junior do lat 10)
  3. Michał Mróz - XII miejsce (5 pkt. w kategorii junior do lat 12)
  4. Tomasz Kordyaczny - XX miejsce (4 pkt. w kategorii junior do lat 12)
  5. Adriana Mróz - XV miejsce (2 pkt. w kategorii juniorka do lat 12)

Zawodnikom gratulujemy uczestnictwa z zawodach i liczymy na sukcesy w następnych turniejach.

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pańko