„Zielona Szkoła” klas VI

Galeria zdjęć: GALERIA

W dniach 13-15 czerwca 2010r. uczniowie klas szóstych wyjechali na „Zieloną Szkołę” do Janowa Lubelskiego. Przeżyliśmy ostatnie wspólne chwile na naszej szkolnej wycieczce.

Podczas wyjazdu zwiedziliśmy tabor kolejki wąskotorowej, wystawę przyrodniczą, Kościół pw. Św. Jana Chrzciciela, drewniany kościółek pw. Św. Wojciecha. Podczas wędrówek pieszych
i rowerowych z przewodnikiem zapoznaliśmy się z zagadnieniami budowy geologicznej ziemi, gospodarki leśnej oraz przyrody stawowej. Poznaliśmy środowisko leśne i historię konika polskiego.

Przeżyliśmy pasjonujące zabawy i konkursy w terenie. Odbyliśmy podróż kolejką turystyczną na Porytowe Wzgórze, gdzie rozegrała się jedna z największych bitew partyzanckich okresu II wojny światowej.

Sprawdziliśmy także nasze umiejętności lepienia garnków na kole garncarskim w ponad 100-letniej pracowni garncarskiej. Dyskoteka, ognisko, rozrywki sportowe, 2 noce w hotelu - to kolejne atrakcje wycieczki do Janowa. Zadowoleni, opaleni nad janowskim zalewem,, pogryzieni” przez miejscowe komary wróciliśmy do Zamościa.

Polecamy takie wyjazdy młodszym kolegom.

Tekst i zdjęcia: Marzena Plewa

Galeria zdjęć: GALERIA