OBIETNICA ZUCHOWA

Galeria zdjęć: GALERIA

„Obiecuję być dobrym Zuchem, zawsze przestrzegać Prawa Zucha”.

Takimi słowami dnia 18 maja 2010 r zuchy z gromady „Ekoludki” z klasy II c, składały przysięgę zuchową, stając się członkiem wielkiej rodziny ZHP. Dla zuchów z tej gromady był to długo oczekiwany i bardzo ważny moment. Przez wiele zbiórek przygotowywały się na ten dzień , poznając obowiązki i zwyczaje zuchowe, wystawiając warty przy patronie szkoły na uroczystościach szkolnych oraz reprezentowały szkołę w uroczystościach i imprezach poza jej murami. W tym święcie uczestniczyli rodzice, którzy cały czas wspierali swoje dzieci. Zuchy musiały wykazać się bardzo dobrą znajomością Prawa Zucha, odgadując każdy z jego punktów. Dzielnie przeszły też próby: smaku, ognia i odwagi. Pokazały, że potrafią pracować w gromadzie i wzajemnie sobie pomagać i wspierać się. Z bijącym sercem powtarzały słowa przysięgi, które kierowała do nich komendantka szczepu ,dh phm Bożena Semczuk- Sobka. Po obietnicy otrzymały z rąk swojej druhny - pwd Joanny Wcisło upragniony skarb: znaczek zucha i książeczkę zuchową. Zwyczajową iskierką przyjaźni puszczoną w krąg wszyscy zgromadzeni zakończyli ten uroczysty dzień.

Tekst i zdjęcia: Joanna Wcisło

Galeria zdjęć: GALERIA