MIKOŁAJKOWY DRUŻYNOWY TURNIEJ SZACHOWY
KLAS III-IV I V-VI


Galeria zdjęć: GALERIA

Wyniki: SZCZEGÓLOWE WYNIKI TURNIEJU

W Mikołajkowym Drużynowym Turnieju Szachowym Klas III-IV i V-VI uczestniczyło 11 drużyn. Każda drużyna złożona była z trzech zawodników (w tym co najmniej jedna dziewczyna). Razem uczestniczyło w turnieju szachowych 29 zawodników i zawodniczek.
Do turnieju zgłosiły się drużyny:

  1. Klasa 6a (Tomasz Kordyaczny, Michał Mróz, Adriana Mróz)
  2. Klasa 6c-I (Orest Taranowicz, Andrzej Iwańczak)
  3. Klasa 6c-II (Konrad Pawłowski, Błażej Filipowicz, Anna Nowakowska)
  4. Klasa 5a (Michał Węgrzyn, Krzysztof Gontarz, Karolina Popielec)
  5. Klasa 5c (Michał Tański, Gabriel Polak)
  6. Klasa 4a (Jakub Zańko, Kacper Pańko, Magda Kmieć)
  7. Klasa 4b (Krystian Kiecana, Mateusz Kniaź, Wiktoria Osiecka)
  8. Klasa 3a-I (Jakub Żerebiec, Karol Mazurek)
  9. Klasa 3a-II (Piotr Kozłowski, Maciej Kordyaczny)
  10. Klasa 3b (Krystian Kańczugowski, Jakub Kindli, Kinga Lal)
  11. Klasa 3c (Bartek Maryńczak, Tomasz Gontarz, Wiktoria Petla)

Drużyny walczyły systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund.

Wyniki turnieju

Klasyfikacja klas III-IV

Miejsce Drużyna Punkty Małe punkty
1 Klasa 4a 12.0 15.0
2 Klasa 3a-I 7.0 8.5
3 Klasa 4b 5.0 8.5
4 Klasa 3c 5.0 6.5
5 Klasa 3a-II 3.0 3.5
6 Klasa 3b 2.0 5.0


Klasyfikacja klas V-VI

Miejsce Drużyna Punkty Małe punkty
1 Klasa 6a 14.0 18.5
2 Klasa 6c-II 10.0 14.0
3 Klasa 5c 7.0 7.5
4 Klasa 6c-I 6.0 8.5
5 Klasa 5a 6.0 6.5


Najlepsi zawodnicy turnieju:

  1. Kategoria klas VI – Michał Mróz (6a)
  2. Kategoria klas V – Michał Tański (5c)
  3. Kategoria klas IV – Magda Kmieć (4a)
  4. Kategoria klas III – Jakub Żerebiec (3a)
Najlepsze drużyny w dwóch kategoriach otrzymały pamiątkowe medale, natomiast najlepsi zawodnicy we wszystkich kategoriach wiekowych otrzymali statuetki.

Dobra postawa niektórych zawodników zaowocowała wypełnieniem norm na wyższe kategorie szachowe. Normy na kategorie wypełnili:

  1. Tomasz Kordyaczny (6a) – kategoria III
  2. Kacper Pańko (4a) – kategoria III
  3. Konrad Pawłowski (6c) – kategoria IV
  4. Krzysztof Gontarz (5a) – kategoria IV
  5. Karol Mazurek (3a) – kategoria IV
  6. Jakub Żerebiec (3a) – kategoria IV
  7. Gabriel Polak (5a) – kategoria V
  8. Anna Nowakowska (6c) – kategoria V

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok!

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pańko

Galeria zdjęć: GALERIA