MIKOŁAJKOWY DRUŻYNOWY TURNIEJ SZACHOWY
KLAS IV-VI


Galeria zdjęć: GALERIA

Wyniki: SZCZEGÓLOWE WYNIKI TURNIEJU

W Mikołajkowym Drużynowym Turnieju Szachowym Klas IV-VI uczestniczyło 11 drużyn. Każda drużyna złożona była z trzech zawodników (w tym co najmniej jedna dziewczyna). Razem uczestniczyło w turnieju szachowych 31 zawodników i zawodniczek.
Do turnieju zgłosiły się drużyny:

  1. Klasa 6a-I (Krzysztof Gontarz, Michał Węgrzyn, Ewa Cybulska)
  2. Klasa 6a-II (Hubert Rycyk, Michał Amborski)
  3. Klasa 6c (Gabriel Polak, Michał Tański)
  4. Klasa 5a (Kacper Pańko, Jakub Zańko, Magda Kmieć)
  5. Klasa 5b (Krystian Kiecana, Marta Sowińska, Wiktoria Osiecka)
  6. Klasa 5c (Mateusz Kniaź, Michał Płocharz, Dawid Małecki)
  7. Klasa 4a-I (Jakub Żerebiec, Karol Mazurek, Katarzyna Szajewska)
  8. Klasa 4a-II (Maciej Kordyaczny, Igor Raczkiewicz, Patrycja Kryszczuk)
  9. Klasa 4b (Jakub Kindlik, Patryk Szociński, Kinga Lal)
  10. Klasa 4c-I (Tomasz Gontarz, Bartek Maryńczak, Martyna Wiatr)
  11. Klasa 4c-II (Kacper Adamczuk, Damian Piwko, Aleksandra Pupiec)

Drużyny walczyły systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund.

Wyniki turnieju

Miejsce Drużyna Punkty Małe punkty
1 Klasa 5a 14 18.0
2 Klasa 4a-I 10 13.0
3 Klasa 6a-I 10 12.0
4 Klasa 4c-I 9 12.5
5 Klasa 5b 7 10.0
6 Klasa 6c 7 9.0


Najlepsi zawodnicy turnieju:

  1. szachownica I – Tomasz Gontarz (4c) – 7.0 pkt.(7)
  2. szachownica II – Jakub Zańko (5a) – 7.0 pkt.(7)
  3. szachownica III – Magda Kmieć (5a) – 6.0 pkt.(7)
Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe medale, natomiast wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy.

Dobra postawa niektórych zawodników zaowocowała wypełnieniem norm na wyższe kategorie szachowe. Normy na kategorie wypełnili:

  1. Tomasz Gontarz (4c) – kategoria III
  2. Jakub Zańko (5a) – kategoria III
  3. Hubert Rycyk (6a) – kategoria IV
  4. Gabriel Polak (6a) – kategoria IV
  5. Martyna Wiatr (4c) – kategoria IV

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok!

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pańko

Galeria zdjęć: GALERIA