Najpiękniejsze świąteczne bombki na świecie

Galeria zdjęć: GALERIA

W poniedziałek, 19.10.2015r. klasy III a, III b, III c wraz z wychowawczyniami p. A. Wojciechowską, p. A. Kotowską, p. R. Czajkowską uczestniczyły w wyjeździe edukacyjnym do fabryki bombek w Nowej Dębie.

Gdy uczniowie dotarli na miejsce i weszli do fabryki, zaniemówili z wrażenia. Zobaczyli pięknie udekorowaną choinkę oraz regały pełne prześlicznych bombek. Były one różnego kształtu, koloru i wielkości. Prawdziwe dzieła sztuki!

Pan przewodnik opowiedział uczniom jak powstaje bombka, co jest potrzebne do jej produkcji, a następnie oprowadził po hali. Dzieci uczestniczyły w pokazie tworzenia bombki okrągłej, w kształcie serduszka oraz sopelka. Uczniowie zostali również zaproszeni do pracowni, gdzie miały okazję zobaczyć, jak panie własnoręcznie zdobiły bombki. To praca wymagająca pewnej ręki i bogatej wyobraźni.

Po zajęciach teoretycznych nastąpiły zajęcia praktyczne. Dzieci samodzielnie dekorowały bombki. Znalazły się na nich świąteczne wzory, szlaczki. Niektóre zostały ozdobione różnokolorowymi brokatami. Po zajęciach praktycznych był czas na przedświąteczne zakupy.

Na zakończenie każde z dzieci otrzymało niespodziankę – samodzielnie zdobioną bombkę oraz bombkę ze swoim imieniem.

Po obiedzie – trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domu. Niektórzy obiecali, że przyjadą tutaj jeszcze raz z rodzicami!

Tekst: Renata Czajkowska
Zdjęcia: Agnieszka Wojciechowska