MISTRZOSTWA SZKOŁY W GIMNASTYCE SPORTOWEJ

Galeria zdjęć: GALERIA

Kolejny raz w naszej szkole zostały zorganizowane Mistrzostwa Szkoły Podstawowej Nr 6 w Zamościu w gimnastyce sportowej. Do zmagań przystąpiło 4 zawodników i 13 zawodniczek. Każda z uczestniczek zaprezentowała swój układ ćwiczeń wolnych, po czym do finału awansowało siedem najlepszych gimnastyczek, wśród nich znalazły sie: Kulik Karolina, Woźniak Alicja, Majdan Alicja, Wróbel Oliwia, Chałas Martyna, Grela Zuzanna, Osuch Hanna, Iwan Agnieszka. Wymienione uczennice po raz drugi prezentowały publiczności i sędziom swoje umiejętności. Chłopcy prezentowali swoje układy dwa razy. Na podstawie uzyskanych not w pierwszym i drugim występie ustalono klasyfikację końcową. Po bardzo wyrównanej walce wśród dziewcząt trzecie miejsce zajęła najmłodsza uczestniczka całych zawodów Hania Osuch (III a), na drugim miejscu uplasowała się Karolina Kulik (IVc), zaś mistrzynią szkoły w gimnastyce sportowej została Alicja Woźniak (Va). Poziom zawodów był bardzo wysoki, a o miejscach na podium decydowały szczegóły techniczne. W rywalizacji chłopców pierwsze miejsce zajął Jakub Sieczka ( IV c), drugie Igor Czajkowski( IVa), zaś trzecie Mateusz Adamski (IVc).

Ciesz nas fakt, że gimnastyka stała się popularną dyscypliną w naszej szkole, o czym świadczy ilość uczestników i kibiców, którzy zgromadzili sie na sali gimnastycznej by dopingować swoich faworytów.

Klasyfikacja dziewcząt
1. Woźniak Alicja (Va)
2. Kulik Karolina (IVc)
3. Osuch Hanna (III a)