Hej, kolęda, kolęda

Galeria zdjęć: GALERIA

W przedświąteczny piątek 18 grudnia 2015r. w godzinach przedpołudniowych, w pięknej scenografii na sali gimnastycznej dzieci klas I-III wraz z Rodzicami i Nauczycielami zostali zaproszeni na Jasełka. Cała inscenizacja trwała godzinę, oprócz wierszy znalazły się w niej pięknie zaśpiewane kolędy oraz pastorałki. Mali aktorzy wcielili się w swoje role doskonale, za co otrzymali gromkie brawa.

W role wcielili się:
Maryja - Hanna Osuch (3a)
Józef - Michał Pyrczuk (3a)
Król I - Oskar Swatowski (3a)
Król II - Mateusz Margol (2a)
Król III - Bernard Waleczko (3a)
Pasterz I - Mikołaj Kosicki Leszczyński (2a)
Pasterz II - Filip Krukar (3a)
Pasterz III - Szymon Hargot (3a)
Anioły:
Emilia Czochra (1c)
Malwina Gontarz (1c)
Julia Osuch (1c)
Nina Bartosiewicz (2a)
Aurelia Janosz (2a)
Hanna Kawalec (2a)
Paula Martyna (2a)
Łucja Świstek (2a)
Zuzanna Żerebiec (2a)
Gabriela Kopiel (2b)
Amelia Staszczuk (2b)
Emilia Szewczuk (2d)
Wiktoria Goluch (3a)

Próby i przygotowania do Jasełek trwały kilka dni, wszyscy z uśmiechem, cierpliwie dążyli do perfekcji. Nad wyrazem artystycznym miała pieczę pani Agnieszka Wysocka - nauczyciel świetlicy, a nad oprawą muzyczną pan Krzysztof Nowak – nauczyciel muzyki.

Uroczystej atmosfery dopełniły piękne stroje aktorów, o które zadbali ich rodzice, za co należą się im gorące podziękowania. Pani Małgorzata Osuch pomogła wprowadzić do przedstawienia świątecznego niepowtarzalny klimat – przywożąc przepiękną szopkę. Uczennice klas 6 miały przyjemność pomóc przy realizacji Jasełek: Marta Kiluk (6c) przygotowanie zaproszeń dla gości oraz Weronika Zając (6a) obsługa sprzętu muzycznego.

Miłym akcentem był świąteczny poczęstunek, który odbył się dzięki, przyniesionym przez uczniów, ciastkom i pierniczkom.

Nawiązując do pięknej, staropolskiej tradycji wszyscy przybyli, dzieląc się opłatkiem, złożyli sobie życzenia Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

PS. Filmik z jasełek można obejrzeć na youtube (sp6zamość)

Tekst: Marta Kiluk 6c
Zdjęcia: Tadeusz Banaszkiewicz, Agnieszka Wysocka