KONKURS WIEDZY O ZAMOSCIU I REGIONIE

Galeria zdjęć: GALERIA

Muzeum Zamojskie po raz kolejny zorganizowało Konkurs Wiedzy o Zamościu i regionie. Tegoroczna edycja była już trzydziestą pierwszą z kolei i podobnie, jak wszystkie poprzednie, powstała przy wsparciu Prezydenta Miasta. Tematyka konkursu obejmowała dzieje i kulturę Zamościa, walory miasta oraz najważniejsze wydarzenia dnia dzisiejszego. Konkurs był dwuetapowy. Uczestnicy rywalizowali o zwycięstwo indywidualnie i drużynowo.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI c w składzie: Aleksandra Magryta, Jakub Kopiel i Igor Zams. Zajęli oni III miejsce w rywalizacji drużynowej. Wykazali się dużą znajomością tematu. Otrzymali dyplomy oraz nagrodę rzeczową - album o Zamościu autorstwa pana Marka Jawora.

Organizatorzy konkursu zapewnili wysoki poziom współzawodnictwa i miłą atmosferę.

Tekst i zdjęcia: Dorota Kowalczyk