Finaliści w konkursie YOUNG CHAMPIONS OF ENGLISH

Galeria zdjęć: GALERIA

W piątek, 15.04.2016 r. w Szkole Podstawowej Nr 8 w Zamościu odbyło się podsumowanie IX edycji Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego YOUNG CHAMPIONS OF ENGLISH. Do I etapu przystąpiło 216 uczniów z 14 szkół podstawowych, z których wyłonionych zostało 41 finalistów. Pośród wyłonionych finalistów jest trzech uczniów naszej szkoły: Maria Barczewska (5b), Aleksandra Magryta (6c) i Michał Zabiciel (6b).

W konkursie finałowym należało się wykazać nie tylko znajomością gramatyki i słownictwa angielskiego, ale również wiedzą z zakresu kultury i historii krajów anglojęzycznych oraz umiejętnością prowadzenia rozmowy w języku obcym.

Wszyscy troje otrzymali wyróżnienia za poszczególne części konkursu! Marysia, Ola i Michał nie po raz pierwszy biorą udział w konkursach językowych, cieszy więc że znów należą do czołówki najlepszych w Zamościu.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Tekst: Jerzy Smól
Zdjęcia: SP 8 Zamość