KONKURS PLASTYCZNY „ZIMOWY PRZYJACIEL ZWIERZĄT” ROZSTRZYGNIĘTY

Galeria zdjęć: GALERIA

W dniach 15-18 marca 2016 roku odbyło się podsumowanie konkursu zorganizowanego przez Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu.

Celem konkursu było:
- propagowanie ochrony przyrody wśród wychowanków przedszkoli i uczniów szkół podstawowych
- zapoznanie uczniów z różnymi sposobami na przetrwanie warunków niekorzystnych klimatycznie przez zwierzęta
- wskazanie właściwych zasad wsparcia dzikich zwierząt zimą
- przedstawienie roli dziecka w pomocy zwierzętom
- promowanie wnikliwej obserwacji zwierząt, rozwijalnie umiejętności dokumentacji zjawisk przyrodniczych
- promowanie plastycznych uzdolnień dziecka.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować pracę plastyczną, która dokumentuje właściwą opiekę zimą nad dzikimi zwierzętami przez ucznia. Praca mogła przedstawiać zarówno opiekę nad zwierzętami podjętą przez szkołę, jak i rodzinne przedsięwzięcie.

Na konkurs wpłynęło wiele ciekawych prac – również z naszej szkoły. Jury nagrodziło Magdalenę Ciszewską – uczennicę klasy I d.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Tekst: Ewelina Budzyńska
Zdjęcia: Elżbieta Ciszewska