ŚWIETO PATRONA SZKOŁY

Galeria zdjęć: GALERIA

W środę, 25. 05. 2016 r. o godzinie 11.35 odbyła się akademia z okazji Święta Patrona. W sali gimnastycznej zebrali się uczniowie klas IV – VI, którzy wysłuchali montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez klasę IV C oraz uczennice klasy V B pod kierunkiem Aliny Lenart. Na początku delegacja uczniów złożyła kwiaty pod popiersiem patrona szkoły. Następnie wystąpiła Aleksandra Kwika, która przedstawiła sylwetkę Szymona Szymonowica i jego zasługi dla naszego miasta i literatury polskiej. Później uczennice z klasy IV C wyrecytowały fragmenty sielanek Szymona Szymonowica, a uczennica z klasy V B wygłosiła wiersz o patronie szkoły.

Kolejnym punktem programu było wystąpienie laureatek konkursu recytatorskiego poświęconego zamojskim poetom, który odbył się w szkole z honorowym udziałem pani Marii Duławskiej. Uczennice zaprezentowały wiersze opisujące uroki naszego miasta i okolic. Akademię uświetniły piosenki o Zamościu i o szkole.

Po części artystycznej dyrektor szkoły, Artur Waśko, wręczył laureatkom szkolnego konkursu recytatorskiego oraz zwyciężczyniom konkursu czytelniczego nagrody książkowe i dyplomy.

Na zakończenie uroczystości wicedyrektor szkoły, Monika Słomianowska, podsumowała pracę uczniów związaną z obchodami Święta Patrona. Prezentację multimedialną o Szymonie Szymonowicu przygotowali uczniowie klasy VI c, a oceniając pomysł, przygotowanie i prezentację wśród uczniów najlepiej przygotował pracę – Mikołaj Sieczka (6c)

W klasach szkolnych uczniowie i wychowawcy przygotowali nowe gazetki.
Albumy o Patronie – nagrodzone ocenami z historii – za estetykę, pomysłowość, ciekawostki – najlepiej przygotowali: Emilia Madej i Roksana Sachajko (5a), Oliwia Adamczuk (6c), Wiktoria Zub (6c), Wiktoria Ekonomiuk (6a), Julia Płaza (6a)

Oprawę muzyczną przygotował Krzysztof Nowak (piosenki oraz podkład muzyczny do recytacji), a scenografię opracowała i przygotowała Alina Czyżyk.

Tekst: Alina Lenart

*****

25 maja 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Książki i Prasy oraz DIEŃ PATRONA SZKOŁY. Montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie klasy II A wych. Anna Kogut oraz klasy II D wych. Elżbieta Ciszewska. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia przy wzniosłej muzyce, sztandaru szkoły oraz odśpiewania hymnu państwowego. Mali aktorzy przedstawili widzom historię powstawania pierwszych książek na świecie, proces tworzenia książki od momentu napisania przez autora do momentu wydania przez wydawcę oraz postać naszego patrona - Szymona Szymonowica.Występ zakończyły wspólnym tańcem postacie ze znanych dzieciom bajek.

Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy przygotowali dla swoich dzieci ciekawe kostiumy.

Tekst: Anna Kogut
Zdjęcia: Tadeusz Banaszkiewicz