V Zamojska Spartakiada Dzieci i Młodzieży
Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej 2016

8 kwietnia 2016 roku – Tomaszów Lubelski

Galeria zdjęć: GALERIA

8 kwietnia 2016 r. na boiskach OSIR w Tomaszowie Lubelskim uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V SPARTAKIADZIE DZIECI I MŁODZIEŻY PAMIĘCI OFIAR KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ organizowanej pod Honorowym Patronatem Posła Sławomira Zawiślaka. Celem Spartakiady było przypomnienie o szóstej rocznicy Katastrofy Smoleńskiej oraz uczczenie ofiar poległych w katastrofie poprzez szlachetną rywalizację sportową.

Uczniowie nasi startowali w turnieju piłki nożnej szkół podstawowych oraz w zawodach szachowych. Spośród dziesięciu reprezentacji szkół z rejonu zamojskiego nasi młodzi piłkarze okazali się ponownie bezkonkurencyjni zajmując I miejsce. Wyniki poszczególnych spotkań naszych uczniów przedstawiają się następująco:
SP6 Zamość – SP Majdan 5:2
SP6 Zamość – SP Józefów 4:1
SP6 Zamość - SP Kaczórki 1:1
SP6 Zamość - SP Werbkowice 7:0
Finał turnieju SP6 Zamość - SP3 Zamość: 1:0

Skład zwycięskiej drużyny przedstawia się następująco:
Michał Zbiciel (6b), Bartłomiej Panas (6b), Adam Pociennik (6b), Jakub Cymiński (6b), Michał Burda (6b), Michał Pastuszak (6b), Jan Mróz (6b), Karol Lis (6b), Łukasz Pokrywka (6b), Maciej Nowicki (5a).
Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Łukasza Pokrywkę (6b).

W zawodach szachowych wystartowało 204 zawodników i zawodniczek, w tym uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 6 w Zamościu. Najlepiej spisał się Dominik Pańko (6b), który wywalczył IX miejsce. W tej samej kategorii wysokie X miejsce zajął Wiktor Kiełbioński (4b).

Szkołę Podstawową Nr 6 w Zamościu reprezentowali:

1. Szymon Skorupski (1e)
  2. Aleksander Pańczyk (2a)
  3. Lena Gałan (3c)
  4. Wiktor Kiełbiński (4b)
  5. Michał Sałapat (4a)
  6. Borys Artymiak (4a)
  7. Dominik Pańko (6b)
  8. Julia Lachawiec (6c)

Opiekunem szachistów jest pan Grzegorz Pańko.

Serdecznie gratulujemy piłkarzom i szachistom, trzymamy kciuki przed następnymi zawodami.

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pańko