Facebookowe życie bohaterów lektur

Film: [zobacz prezentację]

A co, gdyby bohaterowie naszych lektur przenieśli się do naszych czasów i korzystając z portali społecznościowych tworzyli własne profile? Z takim wyzwaniem zmierzyli się chętni uczniowie klas VII i VIII, którzy stworzyli właśnie takie profile ulubionych bohaterów literackich. Celem projektu stworzonego i zaproponowanego przez panie polonistki, Edytę Gomułkę, Joannę Stefanowską i Aleksandrę Matysiak, było wykazanie się znajomością omawianych podczas zajęć tekstów, ale przede wszystkim kreatywnością i poczuciem humoru. Uczniowie poradzili sobie z tym zadaniem wspaniale! Tak ciekawych, zabawnych, estetycznych i dopracowanych artystycznie prac nie ogląda się codziennie! Bohaterowie lektur w wersji współczesnej są nam już bliżsi i zaprzyjaźnieni. Jeżeli chcecie poznać lepiej Anię Shirley, Ebenezera Scrooge’a, Papkina i wielu innych – zapraszamy do obejrzenia galerii prac w prezentacji multimedialnej oraz na korytarzowych tablicach szkolnych!

Tekst i zdjęcia: Aleksandra Matysiak