Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX inaczej…

Nasza szkoła od wielu lat bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Bielsku-Białej pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ideą konkursu jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez udział w teście, do rozwiązania którego potrzeba odpowiedniej dla danej kategorii wiekowej wiedzy gramatycznej, leksykalnej oraz kulturoznawczej.

W związku z zagrożeniem COVID 19 konkurs przeprowadzony został w tym roku ZDALNIE. 20 kwietnia 2021 roku 40 naszych uczniów z klas III-VIII zmierzyło się z zadaniami online. Nie były one oceniane wg standardowych ogólnopolskich kryteriów, więc nasi uczniowie nie mogli uzyskać tytułu laureata, ani wyników bardzo dobrych i dobrych. Organizator zdecydował się jednak nagrodzić tych, którzy uzyskali najlepsze wyniki w szkole, bez względu na to, w jakiej kategorii startowali. Wśród uczniów z naszej szkoły najlepsi okazali się:

I miejsce:
Wiktoria Żdanowska, kl. 4b - 95%

II miejsce:
Maja Ciemięga, kl. 7a – 93%

III miejsce ex aequo:
Dawid Karczmarczyk, kl. 3a – 88%
Agata Grzyb, kl. 4a – 88%
Paula Tarnowska, kl. 8c – 88%

Poniżej podaję najlepsze wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Klasy trzecie i czwarte:
Żdanowska Wiktoria, kl. 4b - 95% - I miejsce w kat. KITTENS
Grzyb Agata, kl. 4a - 88% - II miejsce w kat. KITTENS
Karczmarczyk Dawid, kl. 3a - 88% - II miejsce w kat. KITTENS (najlepszy wynik w klasach trzecich)
Grabarz Kasjana, kl. 4b - 87% - III miejsce w kat. KITTENS

Klasy piąte i szóste Gontarz Malwina, kl. 6b - 82% - I miejsce w kat. BUNNIES
Włodarczyk Aleksandra, kl. 6a - 80% - II miejsce w kat. BUNNIES
Sawicka Lena, kl. 5a - 75% - III miejsce w kat. BUNNIES. (najlepszy wynik w klasach piątych)

Klasy siódme i ósme:
Ciemięga Maja, kl. 7a - 93% - I miejsce w kat. DUCKS
Tarnowska Paula, kl. 8c- 88% - II miejsce w kat. DUCKS
Gałan Dominika, kl. 7b - 86% - III miejsce w kat. DUCKS
Krawczuk Maja, kl. 7d -86% - III miejsce w kat. DUCKS

Gratulujemy wyników i zachęcamy do walki w przyszłym roku!

Tekst: Jerzy Smól