Karatecy na podium

W niedzielę 13 czerwca w zorganizowanym w Hali Widowiskowo-Sportowej Torwar w Warszawie XXI Ogólnopolskim Pucharze Dzieci w Karate Tradycyjnym swoje umiejętności zaprezentowało 684 młodych karateków z 51 klubów karate tradycyjnego z całej Polski. Są to najważniejsze zawody w Polsce.

Zawodniczki i zawodnicy startowali w takich konkurencjach jak kata indywidualne i drużynowe oraz en-bu, a dwunasto- i trzynastolatkowie także w kumite indywidualnym.

Nie zabrakło również uczniów naszej szkoły, trenujących na co dzień w Zamojskim Klubie Karate Tradycyjnego "Renesans", którzy odnotowali dobre starty:

Maksymilian Kraczek (2b) - III miejsce i brązowy medal (kata indywidualne)
Michał Kowalski (4a) - IV miejsce (kata indywidualne)
Kowalski Michał (4a)/Szeremeta Hubert (6b) - IV miejsce (EN-BU chłopak/chłopak)

Natomiast 5 czerwca 2021r. w Kraśnickim Amfiteatrze  odbył się Puchar Małych Mistrzów w Karate Tradycyjnym. To turniej rangi wojewódzkiej dla dzieci w wieku do lat 13.

W tegorocznej edycji wzięło udział 120 zawodników z całego regionu, w tym także zawodnicy ZKKT Renesans i nasi uczniowie:
Michał Kowalski (4a) - I miejsce (kata indywidualne).

Gratulujemy udanych startów. Oss

Tekst i zdjęcia: Paweł Kowalski