ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Szanowni Państwo,
Drodzy Nauczyciele,
Rodzice oraz uczniowie,

Dnia 25 czerwca 2021 roku w naszej szkole odbyło się zakończenie roku szkolnego. Ze względu na reżim sanitarny nie było tradycyjnej, wspólnej uroczystości dla wszystkich uczniów. Rozdanie świadectw dla absolwentów klas ósmych i trzecioklasistów kończących pierwszy etap edukacji odbyło się  na sali gimnastycznej z udziałem Pana Piotra Zająca - Wiceprezydenta Miasta Zamość , wychowawców i dyrekcji szkoły. Wychowawcy wraz z dyrekcją wręczyli uczniom świadectwa, wyróżnienia, dyplomy i nagrody za osiągnięcia w konkursach i pracy na rzecz szkoły. Pan Sebastian Plewa- dyrektor szkoły, Pani Barbara Kołtun-wicedyrektor szkoły, Pan Piotr Zając – wiceprezydent Miasta Zamość oraz Pan Marek Kozłowski – przewodniczący Rady Rodziców w swoim przemówieniu gratulowali osiągnięć i życzyli absolwentom klas ósmych przyjęcia do upragnionych szkół.

Pozostałe klasy o wyznaczonej godzinie, z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa spotkały się z wychowawcami w swoich salach.

Dobiegł końca rok szkolny 2020/2021. Był on wyjątkowy, inny niż wszystkie. Skłonił nas do refleksji i przemyśleń. Doświadczenia minionych miesięcy pozwoliły nam popatrzeć inaczej na szkołę. Przeniesienie nauczania i zarządzania szkołą do sieci uświadomiło chyba nam wszystkim, jak ważni dla siebie jesteśmy: nauczyciele dla uczniów, uczniowie dla nauczycieli i Rodzice, będący wsparciem dla nas wszystkich. Pragniemy podziękować naszym uczniom za siłę i zaangażowanie, za to, że potrafili odnaleźć szkołę również poza jej murami. Dziękujemy za zapał i zaangażowanie oraz gratulujemy wyników w nauce, wszystkich sukcesów, i tych małych, i tych dużych, ponieważ ich miara dla każdego jest inna. Dziękujemy rodzicom za wsparcie i wyrozumiałość. Nauczycielom składamy wyrazy uznania za podjęty trud pracy innej niż dotychczas -online, wykazywanie się kreatywnością i pomysłowością. Bez wątpienia nowa sytuacja każdego z nas czegoś nauczyła. Dziękujemy za wytrwałość i dążenie do wspólnego celu.

Teraz czas na zasłużony odpoczynek, zwłaszcza od komputerów! Całej społeczności życzymy udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, a we wrześniu miejmy nadzieję, że zobaczymy się w szkole, w klasach, przy tablicach, w świetlicy, w bibliotece, na boisku – RAZEM!

Rok szkolny 2020/2021 dobiegł końca! Niech wakacje będą radosne, słoneczne, bogate we wspaniałe wrażenia i bezpieczne!

Tekst : Barbara Kołtun
Zdjęcia : Paulina Łagowska