Sukces uczniów klasy III a

Film: [zobacz film]

Dnia 10 czerwca 2021r uczniowie klasy IIIa wych. J. Libiszewska zostali zaproszeni do Programu MegaMisja, organizowanego przez Fundację Orange.

Głównym celem programu jest:
- budowanie kompetencji cyfrowych, komunikacyjnych oraz medialnych najmłodszych uczniów szkół podstawowych
- rozwijanie wśród uczniów umiejętności pracy zespołowej
- upowszechnianie wiedzy za pomocą nowoczesnych technologii
- angażowanie rodziców w proces edukacji cyfrowej dzieci

Nasza praca konkursowa polegała na zaproszeniu MegaMisji do Szkoły. Należało odpowiedzieć na wyzwanie „Pokaż swój zespół MegaMisji”. Prace konkursowe oceniane były pod względem:
- atrakcyjności przekazu
- wykorzystania kompetencji cyfrowych narzędzi
- zaangażowania uczniów

Wspólnie z całą klasą ustaliliśmy, w jakiej formie zaprezentujemy pracę uczniów w trakcie nauki zdalnej. Nagraliśmy krótki film, promujący klasę, Szkołę i nasze piękne miasto Zamość.

Zaangażowanie całej klasy zostało wysoko ocenione i spośród 1122 szkół, które zgłosiły się do Projektu, wyłoniono 140 zwycięskich zespołów z różnych zakątków Polski.

Jesteśmy dumni z kreatywności, pomysłowości i chęci zaprezentowania swoich dokonań z różnych dziedzin nauki i sztuki, realizowanych w trakcie nauki zdalnej.

Tekst: Joanna Libiszewska
Film: Joanna Libiszewska