Odznaczenia dla pracowników naszej szkoły

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego upamiętniające powstanie Komisji Edukacji Narodowej, pierwszego w Polsce i Europie centralnego organu władzy oświatowej.

Ze względu na sytuację epidemiczną w roku 2020 nie odbyły się tradycyjne obchody wojewódzkie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W związku z tym 10 czerwca 2021 roku nauczyciele naszej szkoły oraz pracownicy administracji otrzymali odznaczenia państwowe i resortowe przyznane w roku ubiegłym.

Wręczenie medali odbyło się w Centrum Kultury Filmowej w Zamościu. Specjalnymi gośćmi byli Wojewoda Lubelski Pan Lech Sprawka oraz Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk. Goście podziękowali wszystkim uczestnikom gali za poświęcenie, trud i wysiłek włożony w przekazywanie wiedzy, a nade wszystko w kształtowanie i serc, umysłów młodych charakterów. Podkreślili znaczenie pracy nauczyciela zwłaszcza w tych trudnych warunkach epidemii.

W roku 2020 zostali nagrodzeni, a 10 czerwca 2021 roku odebrali odznaczenia:
- Pani Alina Czyżyk - medal Złoty za Długoletnią Służbę
- Pan Janusz Górny - medal Złoty za Długoletnią Służbę