MALOWANIE PIKTOGRAMÓW „SMART STOP”

W dniu 17 czerwca 2021r uczniowie klasy VI A Szkoły Podstawowej Nr 6 w Zamościu uczestniczyli w akcji malowania piktogramów „smart stop” organizowanej przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz Zarządu Dróg Grodzkich. Przed przystąpieniem do malowania piktogramów nasi uczniowie podczas krótkiej pogadanki dowiedzieli się w jaki sposób należy poruszać się po drodze.

Malowane przez naszych uczniów piktogramy pojawiły się na ulicy Partyzantów oraz Orlej. Mamy nadzieję, że pieszy wpatrzony w ekran telefonu wchodząc na przejście dostrzeże namalowany tam napis SMART – STOP, zrezygnuje z korzystania z telefonu i obserwując otoczenie, bezpiecznie przejdzie przez jezdnię.

Tekst : Barbara Kołtun
Zdjęcia: Sebastian Plewa