SPORTOWE ZMAGANIA
W IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

W środę , 16 czerwca 2021 r. reprezentanci ,,Szóstki” wzięli po raz pierwszy w historii sportowej naszej szkoły udział w półfinale Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w siatkówce plażowej. Zawody rozgrywane zostały w ramach wojewódzkiego współzawodnictwa sportowego zorganizowanego przez Szkolny Związek Sportowy w Lublinie. W turnieju siatkówki plażowej wzięły udział reprezentacje naszej szkoły w kategorii dziewcząt jak i chłopców oraz szkoły podstawowe z naszego rejonu tj. : Szkoła Podstawowa Nr 2 z Tomaszowa Lubelskiego oraz Szkoła Podstawowa Nr 9 z Zamościa. ,,Szóstkę” w kategorii dziewcząt reprezentowały:
1. Anna Reszczyńska z kl.VIII b,
2. Amelia Staszczuk z kl.VII b.

W kategorii chłopców naszą szkołę reprezentowali:
1. Filip Chmura z kl.VIII a,
2. Hubert Sidor z kl.VIII b,
3.Wiktor Sawicki z kl.VIII c.

Nasi zawodnicy i zawodniczki mimo uczestnictwa po raz pierwszy w takich o takiej randze zawodach dali przykład determinacji i dużej woli walki. Po rozegranych meczach dziewczęta zajęły III miejsce. Chłopcy - przygotowywani do zawodów przez pana Artura Waśko - po wygraniu najważniejszego meczu 2:0 zajęli I miejsce i uzyskali awans do finału wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce plażowej, który zostanie rozegrany w przyszłym tygodniu w Świdniku.

Jesteśmy dumni z naszych uczennic i uczniów, gratulujemy zajętych miejsc i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy sportowe.

Tekst i zdjęcia: Artur Waśko