WOJEWÓDZKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ CHŁOPCÓW

W środę, 23 czerwca 2021 r. reprezentanci ,,Szóstki” pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego, pana Artura Waśko, wyjechali do Świdnika, aby wziąć udział w wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w siatkówce plażowej chłopców.

Zawody rozgrywane były w ramach wojewódzkiego współzawodnictwa sportowego zorganizowanego przez Szkolny Związek Sportowy w Lublinie. W turnieju siatkarskim wzięło udział 6 najlepszych drużyn ze szkół podstawowych reprezentujących nasze województwo. Były to zespoły ze: Szkoły Podstawowej Nr 7 ze Świdnika, Szkoły Podstawowej Nr 6 z Kraśnika, Szkoły Podstawowej Nr 6 z Białej Podlaskiej, Szkoły Podstawowej Nr 1 z Opola Lubelskiego, Szkoły Podstawowej Nr 7 z Lublina i Szkoły Podstawowej Nr 6 z Zamościa.

Reprezentację ,,Szóstki” tworzyła drużyna w składzie:
1. Filip Chmura z kl.VIII a,
2. Hubert Sidor z kl.VIII b,
3. Wiktor Sawicki z kl.VIII c.

Nasi siatkarze przez całe zawody dali przykład determinacji, dużej woli walki i po rozegranych meczach zajęli IV miejsce. Największym mankamentem, z jakim przyszło zmierzyć się naszym uczniom oprócz zawodników z drużyn przeciwnych, był olbrzymi upał tj. 33 C oraz bardzo gorący piasek, na którym rozgrywano mecze. Nasi ósmoklasiści po raz pierwszy w sportowej historii szkoły wzięli udział w finale Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w siatkówce plażowej. Podsumowując ich występ, zaangażowanie i godne reprezentowanie szkoły, można naszym chłopcom pogratulować wyniku i życzyć im dalszych sukcesów sportowych.

Klasyfikacja końcowa zawodów przedstawia się następująco:
I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 6 z Białej Podlaskiej
II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1 z Opola Lubelskiego
III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1 ze Świdnika
IV miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zamościu
V miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 6 z Kraśnika
VI miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 7 z Lublina .

Tekst i zdjęcia: Artur Waśko