Szachowy Turniej Charytatywny "dla ANI"
16 czerwca 2021 – SP6 Zamość

Wyniki: [Szachowy Turniej Charytatywny "dla ANI" OPEN]
Wyniki: [Szachowy Turniej Charytatywny "dla ANI" klasy I-III]

W środę 16 czerwca 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Zamościu odbył się Szachowy Turniej Charytatywny "dla ANI". Społeczność szkolna włączyła się w pomoc dla Ani z Zamościa, u której w wieku 6 lat zdiagnozowano nieoperacyjnego guza pnia mózgu o wielkości 2,5x3,5 cm. Walczyliśmy przy szachownicach, by można było podjąć leczenie innymi możliwymi metodami, które pozwolą mieć nadzieję na powrót Ani do zdrowia.

Turniej rozegrany został tempem szachów szybkich 7'+5" na dystansie 5 rund. W zawodach wzięło udział 113 uczestników. Cieszy tak duża ilość uczniów, którzy chcieli wspomóc akcję.

Wielkie podziękowania dla pracowników i nauczycieli naszej szkoły, dla uczniów biorących udział w turnieju oraz tych, którzy dodatkowo wspomogli akcję - szkolnego koła Caritas (p. Katarzyna Adamczuk i p. Grażyna Orszewska) i szkolnej drużyny harcerskiej (p. Bożena Semczuk-Sobka)!

Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji akcji, bezinteresowne wsparcie i wielkie serce!

Tekst: Grzegorz Pańko
Zdjęcia: Tomasz Kaliszczuk, Grzegorz Pańko