Koło Przyjaciół Biblioteki w redakcji Kroniki Tygodnia

„Pomysły są jak liście. Leżą na ziemi, a to my musimy po nie sięgnąć…” - to stare powiedzenie dziennikarzy członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki usłyszeli podczas swojej wizyty w redakcji Kroniki Tygodnia. Szóstego października uczniowie starszych klas pod opieką Pani Doroty Zwolan, nauczyciela bibliotekarza, odwiedzili redakcję gazety na ulicy Żeromskiego 3, mając przy tym okazję na poznanie pracy dziennikarza „od podszewki”.

Zastępca redaktora naczelnego, Pani Maria Dec-Kiełb, zdradziła grupie, jak powstaje gazeta i jak dużo wysiłku i zaangażowania wielu osób wymaga jej redagowanie. Uczniowie naszej szkoły mieli szansę na własne oczy zobaczyć stanowiska pracy dziennikarzy i zadać pytania na temat tego zawodu.

Była to też świetna okazja, aby dowiedzieć się, jak zacząć przygodę z tworzeniem gazetki szkolnej i czego unikać podczas swoich pierwszych prób. Rada, której Pani Maria Dec-Kiełb udzieliła swoim gościom, polegała na czerpaniu przyjemności z pisania gazetki i niepisaniu niczego „na przymus”.

Przed wyjściem członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki mieli także szansę na zrobienie pamiątkowego zdjęcia oraz dostali małe upominki.

Tekst: Dominika Gałan kl. 8b
Zdjęcia: Dorota Zwolan