Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego patronką jest Janina Porazińska, wybitna pisarka, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Głównymi odbiorcami tej akcji są dzieci, ponieważ czytanie na głos pobudza wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, stymuluje ich rozwój. Dzień ten stał się doskonałą okazją do zorganizowania sesji czytelniczej w naszej szkole oraz do promowania głośnego czytania. W role czytających wcielili się Panie: Agnieszka Kowal - Dyrektor Wydziału Oświaty, Maria Gruszka - Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty, Panowie: Piotr Zając - Wiceprezydent Miasta Zamość, Piotr Orzechowski - Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu, Mateusz Ferens - Dyrektor OSiR w Zamościu, rodzice uczniów klas 1-3 - Panie: Marta Sierakowska-Płaneta, Angelika Haniewska, Dorota Krukowska - Bubiło, Iwona Spozowska, Kamila Szmidt, Joanna Łazarczyk oraz Panowie: Mateusz Koc i Marek Kozłowski - Przewodniczący Rady Rodziców. Nauczycieli i pracowników naszej szkoły reprezentowali: Pan Dyrektor Sebastian Plewa, Pani Wicedyrektor Weronika Barbara Kołtun, Panie: Dorota Zwolan, Iwona Jarszak, Magdalena Pyrczuk, Marzena Klempka, Elżbieta Ciszewska, Renata Czajkowska, Anna Król oraz Panowie: Tadeusz Banaszkiewicz i ksiądz Tomasz Pachuta.

Mamy nadzieję, że czytając fragmenty książki Janiny Porazińskiej „Pamiętnik Czarnego Noska” zachęciliśmy kolejne pokolenie naszych dzieci do poznania niesamowitych przygód sympatycznego misia.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom dzisiejszego przedsięwzięcia za zaangażowanie oraz za ukazanie ogromnej roli książki w procesie wychowania, uczenia się i rozwoju dziecka.
Zapraszamy do obejrzenia filmu.

Tekst: Elżbieta Ciszewska
Zdjęcia i film: Krzysztof Nowak