PARTYZANCKI ZLOT HUFCA ZHP ZAMOŚĆ
JÓZEFÓW 2-3 październik 2021r.

Galeria zdjęć: [zobacz zdjęcia]

,, Było wesoło, kolorowo, słonecznie i cieplutko!!!!”
Sobotę i niedzielę 2-3 X br. harcerki z 57 ZDH im. Stefana Milera spędziły na Zlocie Hufca w Józefowie. Spotkały się tam drużyny zuchowe, harcerskie, starszoharcerskie i wędrownicze z całego powiatu zamojskiego oraz z Biłgoraja.

Każda drużyna przygotowała dla innych zadania do wykonania. Były szyfry harcerskie, musztra, pierwsza pomoc z transportowaniem ,,rannych”, zajęcia z szycia, przejścia z plecakiem pod ,,zasiekami”, przeprawa po linie, tańce integracyjne itp. Oczywiście wieczorem wspólne ognisko, śpiewogranie i pieczenie kiełbasek. Po spokojnie przespanej nocy na młode adeptki harcerstwa czekały kolejne wyzwania. Trasa, którą podążały, była zakodowana i należało odczytać ją używając czytnika kodów QR. I tak poprzez malowniczo położony Józefów wiodło 6 punktów, które należało odnaleźć i zapoznać się z informacjami, dotyczącymi działań partyzanckich na tym terenie w czasie II wojny światowej. Z zaliczeniem tej gry terenowej wyrobiłyśmy się dosłownie co do minuty.

Zmęczone, ale zadowolone dziewczęta wykonały wszystkie zadania i zmęczone, ale zadowolone wróciły do domów. Większość z nich to uczennice klas czwartych, które chcą zostać harcerkami. Myślę, że udział w tym zlocie pozwoli im ocenić, czy podołają ,,harcerskim trudom i wyzwaniom”. A nasze dzielne zastępowe OLE (Adamowicz i Cichosz z VIIa) wykazały mnóstwo energii i inicjatywy, wprowadzając młodsze koleżanki w ,,arkana harcerskiego życia”.

ALE BYŁO FEEE: FENOMENALNIE! FANTASTYCZNIE!!! FAJNIE!!! CZUWAJ!!!

Tekst i zdjęcia: dh phm Bożena Semczuk-Sobka