„Kolorowa gimnastyka” - na start!

27 września 2021 roku, w Szkole Podstawowej Nr 6 wystartowała sportowa akcja pod hasłem: „Kolorowa gimnastyka”. W tym dniu odbył się pierwszy z czterech etapów całorocznej imprezy, tzw. „ I Jesienna Gimnastyka”. Kolejne trzy etapy zostaną zorganizowane według następujących po sobie pór roku.

Tę sportową imprezę zawdzięczamy p. Annie Rut, która profesjonalnie przygotowała i poprowadziła gimnastykę przy muzyce i p. Marzenie Plewie, która zadbała o jesienną oprawę i część konkursową, realizując tym samym własny pomysł na tego typu szkolną akcję. Zestaw ćwiczeń przy muzyce przygotowały uczennice z klasy VIIIb i VIIId. Tego dnia boisko szkolne wypełniło się uczniami, którzy ubrani w stroje w barwach jesieni uczestniczyli w „Jesiennej gimnastyce” i zabawach ruchowych przy muzyce.

To sportowe przedsięwzięcie miało na celu ukazanie roli gimnastyki w utrzymaniu zdrowia, kondycji i wspaniałego samopoczucia oraz aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu z koleżankami i kolegami. Impreza przyczyniła się także do integracji uczniów klas młodszych i starszych.

Pomysł „Kolorowej gimnastyki” spotkał się z uznaniem nauczycieli i uczniów, którzy tak licznie wzięli udział w gimnastycznej zabawie. Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów „znaczek z listkiem”. Zebranie 4 znaczków z każdego etapu umożliwi udział w losowaniu nagród.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z gimnastyką już zimą.

Tekst – Marzena Plewa
Zdjęcia – Anna Rut