Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym
Katowice 2021

Największe wydarzenie karate tradycyjnego w 2021 roku odbyło się w katowickim Spodku w dniach 4-6 października 2021. Współorganizatorem zawodów był  Polski Związek Karate Tradycyjnego, natomiast patronat honorowy nad zawodami objął Polski Komitet Olimpijski.

Hala „Spodek” zapełniła się karatekami z całej Europy – na płycie toczyły się  aż 4 imprezy – Puchar Europy Dzieci WTKU,  Mistrzostwa Europy WTKF i WBKA, XXV Mistrzostwa Europy WFF oraz I Mistrzostwa Europy WTKU (Platforma łącząca 3 największe federacje karate tradycyjnego – WTKF, WBKA i WFF).

W poniedziałek 4 października 2021 r. swoje zmagania zaprezentowały dzieci w ramach Pucharu Europy (zawodnicy w wieku 13 lat i młodsi z 21 państw). W zawodach wytarowało ponad 600 zawodników. We wtorek odbyły się rywalizacje wewnątrz federacji, a w środę odbyły się pierwsze mistrzostwa platformy wraz z uroczystymi finałami. Patronat nad zawodowymi objął Prezydent Katowic i Miasto Katowice. Patronat medialny natomiast TVP Katowice i Polskie Radio 1.

Bardzo dobrze zaprezentował się Michał Kowalski (5a) oraz Maksymilian Kraczek (3b), zawodnicy Zamojskiego Klubu Karate Tradycyjnego "RENESANS".

Michał Kowalski w poszczególnych konkurencjach zajął:
6 miejsce w Kata indywidualnym,
6 miejsce w Kumite indywidualnym,
5 miejsce En-bu na startujących 17 drużyn.

Maksymilian Kraczek:
5 miejsce w Kata indywidualnym,
6 miejsce w Kumite indywidualnym.

Podkreślić należy, że rywalizacja w tak licznych grupach wiekowych, w których startowało nawet po 50 zawodników z różnych państw wymagało od Michała i Maksa olbrzymiej koncentracji, odwagi i determinacji. Jesteśmy dumni i cieszymy się, że nasi uczniowie: Michał Kowalski i Maksymilian Kraczek prezentują tak wysoki poziom wyszkolenia i znaleźli się w czołówce europejskiej małych karateków.

Przy okazji wspomnieć należy, że absolwent Szkoły Podstawowej Nr 6 Kacper Pańko zdobył na Mistrzostw Europy w Karate Tradycyjnym federacji WTKF/WBKA oraz XXV Mistrzostw Europy Karate Fudokan w kategorii senior brązowy medal w kumite indywidualnym oraz złoty medal w kumite drużynowym. Kacper jest niewątpliwie dobrym przykładem i wzorem do naśladowania dla naszych karateków :).

Serdecznie gratulujemy tak dobrych wyników oraz życzymy samych sukcesów w przyszłości na kolejnych zawodach takiej rangi.