Przygoda z MegaMisją

Uczniowie klasy IA, dzięki wygranej w konkursie, organizowanym przez Fundację Orange pt. „Zaproś MegaMisję do swojej szkoły”, rozpoczęli 10-miesięczną przygodę. MegaMisja to ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych. Przebieg zadań oparty jest na sfabularyzowanej historii. Dzieci przeniosą się cyfrowego laboratorium, gdzie czekają na nie pełne przygód misje. Razem z animowanymi bohaterami nauczą się sprawnie poruszać w wirtualnym świecie, by chronić laboratorium przed niesfornym Psotnikiem. Zrealizowaliśmy już trzy zadania z zakresu „Moje kompetencje”, zaliczając pierwszy etap pt. „Korzystanie z informacji”. Uczniowie wiedzą, gdzie szukać informacji i jak ocenić ich wiarygodność. Ćwiczyli korzystanie z zasobów wirtualnego świata, aby wykonać zadania.

Przed nami kolejny etap. Uczniowie chętnie biorą udział w programie i z ochotą podejmują się wykonania poszczególnych zadań.

Tekst: Joanna Libiszewska
Zdjęcia: Joanna Libiszewska