Narodowe Czytanie w SP nr 6 w Zamościu

Co ludzie powiedzą, czyli – ile dulszczyzny jest we współczesnych Polakach? – pod takim hasłem odbyło się tegoroczne Narodowe Czytanie 2021 w Szkole Podstawowej nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu w przeddzień dziesiątej jubileuszowej edycji objętej honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Podczas tegorocznej odsłony ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania 2021 Para Prezydencka zaproponowała do czytania "Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Po powitaniu zaproszonych gości oraz uczniów i nauczycieli biorących udział w akcji Pan Dyrektor Sebastian Plewa odczytał list Prezydenta RP oraz podkreślił jak ważna jest promocja czytelnictwa oraz popularyzacja najwybitniejszych dzieł literatury polskiej. W czytaniu z podziałem na role wybranych fragmentów aktu I, II i III dramatu wzięli udział zaproszeni goście Pan wiceprezydent Piotr Zając, Przewodniczący Rady Rodziców Pan Marek Kozłowski, Pani wicedyrektor Weronika Barbara Kołtun, uczennice klasy VIII d Marianna Kostyła i Wiktoria Bulka, uczennica klasy VII d Magdalena Ciszewska oraz polonistki Pani Edyta Gomułka i Pani Renata Sobczyńska. Uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć przygotowany program w swoich salach lekcyjnych, w których mieli zajęcia, łącząc się na żywo dzięki platformie Teams.

Narodowe Czytanie jest doskonałą okazją, aby uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się ze sztandarowymi pozycjami literatury polskiej.

Tekst: Renata Sobczyńska
Zdjęcia: Edyta Gomułka