ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

Wakacje już dobiegły końca. Uczniowie wypoczęci, opaleni, z uśmiechami na twarzach i pełni zapału do pracy wrócili 1 września 2021 r.  do murów Szkoły Podstawowej Nr 6w Zamościu.

Ze względu na bezpieczeństwo uroczystość nie miała charakteru zbiorowego. Spotkanie na sali gimnastycznej z Dyrekcją, Wiceprezydentem Miasta Zamość-Panem Piotrem Zającem i Przewodniczącym Rady Rodziców- Panem Markiem Kozłowskim mieli tylko uczniowie klas pierwszych, których wszyscy bardzo serdecznie powitali w naszej szkole. Ze szczególną życzliwością zwróciła się do pierwszoklasistów Pani Wicedyrektor- Barbara Weronika Kołtun, życząc im dużo radości z codziennej podróży w cudowny świat nauki oraz wielu przyjaciół. „ Pierwszaki” otrzymali brawa i zapewnienie, że w naszej szkole spotkają na pewno życzliwych nauczycieli i sympatycznych kolegów.

Dyrektor Szkoły- Pan Sebastian Plewa w swoim przemówieniu życzył,  aby rok szkolny 2021/2022 był przede wszystkim bezpieczny, by  obfitował w radosne chwile, sukcesy i zadowolenie; by zdobywanie wiedzy było fascynującą przygodą, odkrywaniem nauki i jej praw, ale też odnajdywaniem siebie i rozwojem własnych zainteresowań.

Do dzieci i rodziców zwrócił się wiceprezydent Miasta Zamość- pan Piotr Zając, który podkreślił, jak ważna jest rola nauki w osiąganiu marzeń i jak istotna jest współpraca rodziców ze szkołą, aby wszyscy mogli być dumni z osiągnięć dzieci. Miło było usłyszeć słowa o tym, że „Szóstka” jest wyjątkową szkołą - najlepszą do osiągania licznych - edukacyjnych i sportowych - sukcesów.

Do dyrekcji, nauczycieli oraz wszystkich pracowników oświaty w imieniu Szkolnej Rady Rodziców zwrócił się pan Marek Kozłowski życząc, by był to rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia.

Uczniowie pozostałych klas ze względu na reżim sanitarny spotkali się w salach lekcyjnych ze swoimi wychowawcami.

Po uroczystościach w szkole społeczność szkolna udała się do Kościoła św. Krzyża, gdzie została odprawiona Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Wszystkim naszym Uczniom, Pracownikom Oświaty oraz Rodzicom życzymy spokojnego, bezpiecznego i pełnego sukcesów roku szkolnego 2021/2022

Tekst : Barbara Kołtun
Zdjęcia : Krzysztof Nowak