Sukcesy naszych szachistów
na turnieju niepodległościowym w I LO Zamość

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Zamościu dnia 9 listopada 2021 roku uczcili Święto Niepodległości startując w Międzyszkolnym Turnieju Szachowym z okazji Odzyskania Niepodległości o Puchar Dyrektora I LO w Zamościu. Turniej miał charakter indywidualny na dystansie 7 rund z tempem 7 min na zawodnika i 5 sekund na każdy ruch. Najlepszych trzech zawodników poszczególnych szkół składało się na rywalizację drużynową. W zawodach wystartowało 29 zawodników z I LO Zamość, ISLO Zamość, ZSP1 Zamość, SP6 Zamość oraz SP7 Zamość.

Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Sękowski (8a), Michał Magryta (8a) oraz Marcin Kowalczuk (7d).

W kategorii indywidualnej dla klas VII-VIII szkół podstawowych I miejsce wywalczył Jakub Sękowski, IV miejsce zdobył Michał Magryta, a V miejsce Marcin Kowalczuk. Drużynowo nasza szkoła wywalczyła I miejsce wśród szkoł podstawowych.

Gratulujemy sukcesu!

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pańko