Turniej Szachowy "Bitwy Szachowe 2021" I
Turniej OPEN i klasyfikacyjny

Wyniki: [Turniej Szachowy "Bitwy Szachowe 2021" I]
[Turniej Szachowy "Bitwy Szachowe 2021" I - klasyfikacyjny]

W sobotę 9 października rozpoczął się w Szkole Podstawowej nr 6 w Zamościu cykl turniejów szachowych pod nazwą "Bitwy Szachowe 2021". Organizatorami cyklu są UKS Lider Zamość i SP6 Zamość we współpracy z Wydziałem Kultury i Sportu Miasta Zamość.

Całość przedsięwzięcia ma na celu rozwijanie umiejętności szachowych dzieci i młodzieży, integrację środowiska szachowego w naszym mieście oraz przypomnienie wydarzeń historycznych, a tym samym wzmocnienie patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży.

Turnieje, których będzie cztery, są pod patronatem wydarzeń z najnowszej historii Polski. Pierwszy turniej przypomniał wydarzenia z "Września 1939 roku" oraz "Powstanie Warszawskie". Informacje na planszach zostały wystawione na sali gry, a przygotowane zostały przez uczniów klas ósmych naszej szkoły pod kierunkiem nauczycielki historii pani Doroty Kowalczyk. Wszyscy grający mogli zapoznać się z powyższymi wydarzeniami. Wystawa będzie dostępna także dla uczniów naszej szkoły.

Zmagania szachowe toczyły się w dwóch turniejach. Najlepsi szachiści walczyli w zawodach OPEN zgłoszonym do międzynarodowej oceny rankingowej FIDE, natomiast w turnieju klasyfikacyjnym można było wywalczyć V i IV kategorię szachową. Do zawodów zgłosiło się w sumie 31 uczestników.

Wyniki turnieju OPEN:

Dziewczęta do lat 14:
1. Sprzęczka Emilia (UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski) 2. Kawka Milena (LKSz Lublin) 3. Ciemięga Maja (8a) (SP6 Zamość/UKS Lider Zamość).

Dziewczęta do lat 18:
1. Gromek Aleksandra (UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski) 2. Gałan Lena (UKS Lider Zamość).

Chłopcy do lat 14:
1. Ożóg Bartosz (UKS Lider Zamość) 2. Gromek Paweł (UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski) 3. Skorupski Szymon (UKS Lider Zamość).

Chłopcy do lat 18:
1. Kiełbiński Wiktor (UKS Lider Zamość) 2. Pańko Dominik (UKS Lider Zamość) 3. Artymiak Borys (UKS Lider Zamość).

OPEN:
1. Gorzkiewicz Łukasz (LUKS Tomasovia Tomaszów Lubelski) 2. Pawelec Bartosz (Jantar Gdańsk)

Wyniki turnieju klasyfikacyjnego:

Dziewczęta:
1. Wasińczuk Katarzyna (6b) (SP6 Zamość/UKS Lider Zamość) 2. Sieraczyńska Anna (UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski) 3. Łagoda Zofia (5c) (SP6 Zamość/UKS Lider Zamość)

Chłopcy:
1. Stryczek Dominik (Zamość) 2. Łysakowski Bartłomiej (AZS KUL Lublin) 3. Kasprzycki Łukasz (Zamość)

Normy na kategorie szachowe wypełnili:
Stryczek Dominik (Zamość) - kategoria IV
Kasprzycki Łukasz (Zamość) - kategoria V
Banach Antoni (3b) (SP6 Zamość/UKS Lider Zamość) - kategoria V
Sieraczyński Michał (UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski) - kategoria V
Kozyra Hubert (3b) (SP6 Zamość/UKS Lider Zamość) - kategoria V
Sieraczyńska Anna (UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski) - kategoria V.

Serdecznie gratulujemy. Zapraszamy na II turniej z tego samego cyklu - 23 października 2021 r.

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pańko