Turniej Szachowy "Szachowy Zamość - Blitz 2021" I

Wyniki: [Turniej Szachowy "Szachowy Zamość - Blitz 2021" I]

W piątek 1 października rozpoczął się w Szkole Podstawowej nr 6 w Zamościu cykl piątkowych turniejów szachowych pod nazwą "Szachowy Zamość - Blitz 2021". Organizatorami cyklu są UKS Lider Zamość i SP6 Zamość we współpracy z Wydziałem Kultury i Sportu Miasta Zamość.

Całość przedsięwzięcia składa się z czterech zawodów od października do grudnia i ma na celu rozwijanie umiejętności szachowych dzieci i młodzieży oraz aktywację i integrację środowiska szachowego w naszym mieście. Wszystkie turnieje będą zgłoszone do międzynarodowej oceny rankingowej FIDE.

Pierwszy turniej rozegrany 1 października zgromadził 21 zawodników. Puchary rozdano w czterech kategoriach wiekowych:

Dziewczęta:
1. Kawka Milena (LKSz Lublin) 2. Gromek Aleksandra (UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski) 3. Gałan Lena (UKS Lider Zamość).

Chłopcy do lat 10:
1. Kozyra Hubert (SP6 Zamość/UKS Lider) 2. Pogudz Adam (UKS Lider Zamość) 3. Hołys Zenon (SP6 Zamość/UKS Lider).

Chłopcy do lat 14:
1. Szajewski Michał (SP6 Zamość/UKS Lider).

OPEN: 1. Gorzkiewicz Łukasz (LUKS Tomasovia Tomaszów Lubelski) 2. Pawelec Bartosz (LUKS Tomasovia Tomaszów Lubelski) 3. Makowiecki Zbigniew (Kalinowice).

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział. Zapraszamy na II turniej z tego samego cyklu - 29 października oraz na turnieje z cyklu "Bitwy Szachowe 2021" - pierwszy turniej już w sobotę 9 października w SP6 - można będzie wywalczyć V lub IV kategorię szachową!

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pańko