Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorów
w Szachach Klasycznych 2021
Mistrzostwa Polski Juniorów BiS w Rzeszowie

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Lider” przy Szkole Podstawowej nr 6 w Zamościu startowali w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Juniorów w Szachach Kasycznych 2021, które odbyły się w Woli Uhruskiej. Zawody podzielone były na dwie części. W pierwszej części kluby rywalizowały w kategorii drużynowej, druga część to turniej indywidualny.

W turnieju drużynowym pierwszy zespół UKS Lider w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Juniorów w Szachach Klasycznych zdobył I miejsce, natomiast drugi zespól zajął III miejsce. Zdobywając mistrzostwo województwa UKS Lider Zamość awansował do Drużynowych Mistrzostw Polski II Liga Juniorów. UKS Lider grał w składzie:

Zespół I:
Szachownica I (do lat 18) – Dominik Pańko
Szachownica II (do lat 16) – Wiktor Kiełbiński
Szachownica III (do lat 14) – Bartosz Ożóg
Szachownica IV (do lat 18) – Maja Ciemięga

Zespół II:
Szachownica I (do lat 18) – Michał Sałapat
Szachownica II (do lat 16) – Borys Artymiak
Szachownica III (do lat 14) – Szymon Skorupski
Szachownica IV (do lat 18) – Lena Gałan.

Dużym sukcesem zakończyły się także turnieje indywidualne. Zawodnicy UKS Lider wywalczyli 5 medali, w tym 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy:
Kategoria chłopcy do lat 8: I miejsceZenon Hołys (2b)
Kategoria chłopcy do lat 10: III miejsceAdam Pogudz
Kategoria chłopcy do lat 12: I miejsceBartosz Ożóg
Kategoria chłopcy do lat 14: II miejsceSzymon Skorupski
Kategoria dziewczęta do lat 14: II miejsceMaja Ciemięga (8a)

Pod koniec sierpnia zawodnicy UKS Lider startowali w Mistrzostwach Polski Juniorów BiS (szachy błyskawiczne i szybkie) w Rzeszowie. Klub reprezentowali: Dominik Pańko (do lat 18), Wiktor Kiełbiński (do lat 16) oraz Bartosz Ożóg (do lat 12).

Gratulujemy startów i sukcesów!

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pańko