Nadleśnictwo Biłgoraj – wyjazd edukacyjny

22 września 2021roku uczniowie klas III A i III B uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Nadleśnictwa Biłgoraj. Na początku spotkania pan Leśniczy opowiedział o swojej pracy, przybliżył podstawową działalność leśników. Podkreślił, że każdy człowiek jest gościem w lesie i powinien szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Następnie dzieci wyruszyły ścieżką dydaktyczno – przyrodniczą w leśnictwie Bojary. W trakcie pokonywania ścieżki dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek ze świata przyrody oraz funkcjonowania gospodarki leśnej. Leśniczy podkreślił, że na obszarze Nadleśnictwa Biłgoraj turysta znajdzie sporo wspaniałych, nie tylko leśnych krajobrazów. Można tu spotkać leśne mateczniki, pomniki przyrody i historii, malownicze doliny rzek oraz liczne bagna i torfowiska. Na zakończenie uczniowie mieli możliwość zadawania pytań i chętnie z niej skorzystali. Spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem i rozdaniem upominków.

Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na długo pozostaną w pamięci najmłodszych.

Tekst: Renata Czajkowska
Zdjęcia: Agnieszka Wojciechowska