22 kwietnia - Dzień Ziemi

Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Powstało ponad 50 lat temu, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. To  ekologiczne święto obchodzone jest  obecnie w 192 krajach. W naszej szkole 22 kwietnia odbył się uroczysty apel, który przygotowali uczniowie klasy 2a i klasy 4a. Z tej okazji uczniowie przypomnieli, co można zrobić dla Ziemi i jak należy o nią dbać.  Zaprezentowali wiersze i piosenki o tematyce ekologicznej. Przygotowali także, krótką inscenizację, w której zwrócili uwagę na znaczenie lasu w życiu człowieka. Uczniowie zachęcili do udziału w akcjach ekologicznych, których celem jest poprawa stanu środowiska, propagowanie działań ekologicznych oraz uświadomienie, że każdy z nas może pomóc naszej planecie. Całość odbyła się w otoczeniu pięknych dekoracji wykonanych przez panią Monikę Szewczuk, mamę Oliviera - ucznia klasy 2a, której pomógł tata Igi – uczennicy klasy 2a, pan Kamil Łygas. Uczniowie  wystąpili w pięknych strojach przygotowanych przez ich rodziców.

Tekst: Agnieszka Wojciechowska

Zdjęcia: Aneta Olszewska