Ikona powiększania tekstu
Ikona podkreślenie linków
Resetowanie ustawień

Amatorska Liga Szachowa SZACH TOUR 2024 – 4 medale oraz 2 puchary dla SP6

W piątek 18 października 2024 roku odbył się pierwszy turniej 3 edycji cyklu Szach Tour, tym razem pod nazwą „Amatorska Liga Szachowa SZACH TOUR 2024”. Cykl skierowany jest do dzieci i młodzieży szkolnej i składa się z trzech turniejów rozgrywanych w trzech szkołach, które są współorganizatorami zawodów: Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zamościu, Szkoła Podstawowa Nr 7 w Zamościu i I Liceum Ogólnokształcące w Zamościu.

Pierwszy turniej odbył się w Szkole Podstawowej Nr 7. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Uczniowski Klub Sportowy „LIDER” Zamość działający przy SP6 w Zamościu, a cały cykl sfinansowany został przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Patronat Honorowy zawodów objął Lubelski Wojewódzki Związek Szachowy.

Turniej w SP7 Zamość otworzyła Pani Iwona Zgnilec – zastępca dyrektora szkoły. Sędzią głównym był Pan Grzegorz Pańko, a obsługą turnieju zajmował się Pan Jerzy Bekas.

Pierwszy turniej zgromadził na starcie 84 zawodników z 9-ciu szkół Miasta Zamość i Tomaszowa Lubelskiego. Turniej toczył się na dystansie 7 rund z czasem 7 minut i dodatkowo 3 sekundy na każdy ruch. Zawody rozegrano w sześciu kategoriach indywidualnych z podziałem na chłopców i dziewczęta (klasy I-III, klasy IV-VIII i szkoły ponadpodstawowe) oraz trzech drużynowych. Zawodnicy podczas turnieju otrzymali słodki poczęstunek, zwycięzcy medale, dyplomy, a najlepsze szkoły puchary.

SP6 Zamość reprezentowało 18 uczniów: 6 w klasach I-III – Pola Bosiak (3a), Wiktor Koluch (3a), Oliwier Tchórz (3a), Jakub Mokrzecki (3b), Bartłomiej Szewczuk (3b), Zofia Włodarczyk (3b) oraz 12 w klasach IV-VIII – Szymon Czochra (4b), Karol Mokrzecki (4b), Bartosz Sałapat (4b), Zenon Hołys (5b), Valentyn Kovryzhyn (5b), Antoni Banach (6b), Hubert Kozyra (6b), Agnieszka Gontarz (7a), Illia Kovryzhyn (7b), Mykyta Sniharov (7b), Dawid Listopad (8c) oraz Zofia Łagoda (8c).

Nasza szkoła wywalczyła 4 medale oraz 2 puchary! Indywidualnie I miejsce wywalczyła Zosia Włodarczyk (3b), II miejsce Pola Bosiak (3a), natomiast III miejsce wywalczyli Wiktor Koluch (3a) i Zosia Łagoda (8c). Poza tym SP6 zdobyła drużynowo II miejsce wśród klas I-III oraz III miejsce w klasach IV-VIII.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, dziękujemy opiekunom i zapraszamy na następy turniej cyklu już w listopadzie w I Liceum Ogólnokształcącym w Zamościu.

Wyniki:

Kategorie indywidulne:

Kategoria – klasy I-III dziewczęta:

I miejsce – Zofia Włodarczyk (SP6 Zamość)

II miejsce – Pola Bosiak (SP6 Zamość)

III miejsce – Weronika Ożóg (SP3 Zamość)

Kategoria – klasy I-III chłopcy:

I miejsce – Oskar Niemczuk (SP3 Zamość)

II miejsce – Ksawery Sokół (ISSP Zamość)

III miejsce – Wiktor Koluch (SP6 Zamość)

Kategoria - klasa IV-VIII dziewczęta:

I miejsce – Martyna Bartkowska (SP3 Zamość)

II miejsce – Pola Litwajtis (ISSP Zamość)

III miejsce – Zofia Łagoda (SP6 Zamość)

Kategoria – klasa IV-VIII chłopcy:

I miejsce – Ignacy Różański (SP3 Zamość)

II miejsce – Miłosz Różański (SP3 Zamość)

III miejsce – Jakub Kaczmarek (SP3 Zamość)

Kategoria – szkoły ponadpodstawowe dziewczęta:

I miejsce – Milena Kawka (I SLO Zamość)

II miejsce – Zuzanna Walentyn (I SLO Zamość)

III miejsce – Dominika Grabowska (II LO Zamość)

Kategoria – szkoły ponadpodstawowe chłopcy:

I miejsce – Maciej Krzyżak (III LO Zamość)

II miejsce – Kamil Koperwas (I LO Tomaszów Lub.)

III miejsce – Kacper Koper (Tomaszów Lub.)

Kategorie drużynowe:

Kategoria – SP klasy I-III:

I miejsce –SP3 Zamość15,0 pkt. (Oskar Niemczuk, Dorian Sztafij, Igor Czuba)

II miejsce –SP6 Zamość 14,0 pkt. (Wiktor Koluch, Zofia Włodarczyk, Oliwier Tchórz)

III miejsce –SP7 Zamość 11,5 pkt. (Kornel Topolski, Marcin Lewkowicz, Mikołaj Morski)

Kategoria – SP klasa IV-VIII:

I miejsce –SP3 Zamość15,0 pkt. (Ignacy Różański, Miłosz Różański, Jakub Kaczmarek)

II miejsce – ISSP Zamość 14,0 pkt. (Stefan Popielec, Adam Pogudz, Marcel Wądołkowski)

III miejsce –SP6 Zamość 11,5 pkt. (Hubert Kozyra, Karol Mokrzecki, Antoni Banach)

Kategoria – szkoły ponadpodstawowe:

I miejsce – I SLO Zamość 16,5 pkt.(Milena Kawka, Wojciech Wojciechowski, Kacper Pokorzyński)

II miejsce – III LO Zamość 15,5 pkt. (Maciej Krzyżak, Jan Radzik, Igor Osmoliński)