Bliżej Olimpu

Uczniowie klas V i VI postanowili zmierzyć się z wiadomościami na temat starożytnego świata Grecji. Mogli w ten sposób zaprezentować swoje zainteresowania oraz zabłysnąć wiedzą przed swoimi koleżankami i kolegami.

Uczniowie zapoznawali się z wybranymi mitami, poznawali bogów i ich zadania. W pierwszym etapie konkursu szkolnego pt. „Bliżej Olimpu” organizowanego przez szkolną bibliotekę, uczestnicy rozwiązywali test, a po osiągnięciu wysokich wyników przeszli do drugiego etapu.

Uczniowie: Maja Nowak i Antoni Łaba z 5a; Krystian Kołtuniak z 5b, Maksymilian Tor z 6a oraz Emilia Czechońska z 6b przygotowali prezentacje multimedialne poświęcone wybranemu przez siebie bogu lub mitowi i zaprezentowali je przed pozostałymi uczestnikami oraz członkami komisji: Dorotą Zwolan i Moniką Słomianowską.

Docenione zostały walory edukacyjne prezentacji, przygotowanie oraz prezentacja ustna.

Uczestnicy mogli też przebrać się za wybrana postać.

Nagrodę główną otrzymał Maksymilian Tor.

Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i zapraszamy do kolejnych konkursów.

Zdjęcia: Dorota Zwolan

Tekst: Monika Słomianowska