Dokarmiamy ptaki zimą

Mały Samorząd Uczniowski zorganizował akcję „Dokarmiamy ptaki”. To bardzo ważna akcja, ponieważ zimą z uwagi na surowe warunki atmosferyczne i krótkie dni ptaki mają ograniczony dostęp do pożywienia i potrzebują naszej pomocy. Dostarczanie pokarmu pomoże im przetrwać zimę, utrzymać energię i uniknąć głodu. W pomoc skrzydlatym przyjaciołom włączyły się wszystkie klasy I-III z naszej szkoły. Każda z nich miała przypisane dni tygodnia, w których uczniowie systematycznie sprawdzali i dosypywali pożywienie do karmników, dbając w ten sposób o najważniejsze potrzeby ptaków. Na terenie szkoły zostały również rozwieszone przygotowane przez uczniów zimowe kule, wykonane z tłuszczu i ziaren. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w akcji. Towarzyszyła im radość, że mogą pomóc przetrwać zimę głodnym ptakom. Jest to wspaniała inicjatywa, która uczy troski o zwierzęta już od najmłodszych lat.

Tekst: Małgorzata Czajkowska, Aneta Olszewska

Zdjęcia: Małgorzata Czajkowska, Marzena Plewa, Joanna Wcisło, Agnieszka Wojciechowska, Renata Czajkowska, Elżbieta Ciszewska

Data dodania: 2024-01-17 16:39:42
Data edycji: 2024-01-17 16:47:56