,,Domek z Piernika - Bajka o Dobrym Wychowaniu''

Dnia 9 kwietnia uczniowie klas I - III wraz z opiekunami udali się do Zamojskiego Domu Kultury na spektakl pod tytułem „Domek z piernika, bajka o dobrym wychowaniu” w wykonaniu artystów z Kieleckiego Teatru Lektur. Spektakl był bardzo pouczający, poruszał ważne tematy takie jak harmonia z przyrodą, ekologia oraz zdrowe odżywianie. Przedstawiał przygody Jasia łakomczucha oraz jego rodziców, którzy mają dosyć wybryków swojej pociechy i postanowili nauczyć go właściwego postępowania. Uczniowie byli zachwyceni grą aktorów, kolorowymi kostiumami oraz pomysłowymi dekoracjami, które dodawały magii przedstawieniu. Dodatkową atrakcją było dla nich również to, że mogli aktywnie uczestniczyć w spektaklu odpowiadając na pytania aktorów. Wyjście uczniów na teatrzyk było dla nich ciekawym doświadczeniem, które pozwoliło im przeżyć magiczne chwile i wzbogaciło ich o wartościowe przesłania.

Tekst: Małgorzata Czajkowska, Aneta Olszewska

Zdjęcia: Renata Czajkowska, Joanna Wcisło, Małgorzata Czajkowska