Ikona powiększania tekstu
Ikona podkreślenie linków
Resetowanie ustawień

Dzień bez plecaka

Dnia 18.10.2024r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole odbył się Dzień bez plecaka. Zabawa polega na tym, aby tego dnia przyjść do szkoły bez plecaków, jednocześnie przynieść wszystkie potrzebne przybory. Liczy się pomysłowość  – książki, zeszyty i inne artykuły szkolne można spakować w dowolny, zwykle zabawny sposób.

Dzień bez plecaka to święto, które pochodzi z USA. Za oceanem podczas No backpackday dzieci chodzą do szkoły bez plecaków, a swoje książki i przybory szkolne noszą w rękach lub w plastikowych torbach. Dlaczego? Wszystko po to, by zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak. Dzień bez plecaka wymyśliła Amerykanka Mongai Fankam, która jako dziecko jeździła z matką do Kamerunu, gdzie szybko zorientowała się, z jak wielkimi trudnościami borykają się tamtejsze dzieci.

Nasi uczniowie wykazali się kreatywnością w poszukiwaniu „zastępstwa” dla tradycyjnego plecaka. Zeszyty i podręczniki zostały spakowane w walizki, koszyki sklepowe, kontenery dla zwierząt, walizki na narzędzia a nawet w kask motocyklowy, szufladę oraz huśtawkę.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Dnia bez plecaka.

Tekst i zdjęcia: Ewa Bałuta.

Data dodania: 2024-10-20 18:47:45
Data edycji: 2024-10-20 18:51:22

ZapobiegamyMapa pomocyZdalna szkolaAktywna TablicaUnijny program dla szkółNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Laboratorium PrzyszłościErasmus +