Ikona powiększania tekstu
Ikona podkreślenie linków
Resetowanie ustawień

Festiwal Pięknego Czytania

10 maja w bibliotece szkolnej odbyła się trzecia edycja Festiwalu Pięknego Czytania. O tytuł Mistrza Pięknego Czytania walczyli uczniowie klas 1-3. Festiwal przebiegał w dwóch etapach. W pierwszej części zadaniem uczestników było zaprezentowanie przygotowanego przez siebie fragmentu ulubionej książki. W drugim etapie każdy uczeń losował przygotowany przez komisję fragment książki: klasy 1 – B.Wicher „Lena i Tonio, czyli świat, gdy ma się kilka lat”, klasy 2 – M. Strękowska-Zaremba „ABECELKI i DUCH Bursztynowego Domu”, klasy 3 – M. Konopnicka „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Komisja w składzie: p. Dorota Zwolan – n-l bibliotekarz, p. Marta Hereta oraz p. Aneta Olszewska nagrodziła uczniów, którzy w najciekawszy sposób zinterpretowali odczytywane fragmenty, czytali wyraźnie, płynnie, bezbłędnie, we właściwym tempie, zwracając uwagę na interpunkcję, a także doskonale poradzili sobie z czytaniem nieznanego im wcześniej tekstu. Wszyscy uczniowie przygotowali się do udziału w festiwalu znakomicie, dlatego komisja  miała nie lada wyzwanie, by wskazać trójkę najlepszych czytelników.

Mistrzami Pięknego Czytania zostali:

- poziom klas 1 – Hanna Bortacka (kl. 1a);

- poziom klas 2 –Antoni Kozłowski (kl.2b);

- poziom klas 3 – Maksymilian Trzciński (kl.3a).

Komisja przyznała także wyróżnienia, które otrzymali: Hubert Pilczuk (kl. 1b), Oliwier Tchórz (kl. 2a), Karol Mokrzecki (kl. 3b).

Zwycięzcy festiwalu czytelniczego otrzymali nagrody książkowe, które wręczyła Pani Dyrektor Weronika Barbara Kołtun, a wszyscy uczestnicy – pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim uczniom biorącym udział w Festiwalu Pięknego Czytania gratulujemy i życzymy wielu miłych chwil spędzonych z książką.

Tekst: Dorota Zwolan

Zdjęcia: Dorota Zwolan, Aneta Olszewska

Data dodania: 2024-05-16 18:28:19
Data edycji: 2024-05-16 18:31:57