FINAŁ XIII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO ,, DZIECI ZAMOJSZCZYZNY. HARCERKA GRAŻYNKA’’

FINAŁ XIII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO  ,, DZIECI ZAMOJSZCZYZNY. HARCERKA GRAŻYNKA’’

FINAŁ XIII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO ,,DZIECI ZAMOJSZCZYZNY. HARCERKA GRAŻYNKA’’

24 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 7 w Zamościu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Nr 7 w Zamościu pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Zamość oraz Instytut Pamięci Narodowej. Konkurs ogłoszony był w dwóch etapach- test wiedzy oraz praca plastyczna. Do I etapu testu wiedzy, który miał formę on-line, przystąpiło 96 uczniów z 18 szkół województwa lubelskiego. Do etapu finałowego zakwalifikowano 50 uczniów .Naszą szkołę w etapie finałowym w kategorii- test wiedzy reprezentowali: Natasza Krupska- VII A, Weronika Zgnilec- VII A, Szymon Popielec- VIII A. Do finału w kategorii – praca plastyczna zakwalifikowały się: Blanka Czarniecka -VII A, Zuzanna Nowak- VII A, Maja Czuchaj - VII C. II etap konkursu odbył się 24 kwietnia 2024r. w siedzibie Organizatora. Uczniowie piszący test musieli wykazać się doskonałą wiedzą na temat dziejów Lubelszczyzny podczas II wojny światowej oraz historią harcerki Grażynki Kierszniewskiej. Prace plastyczne zostały ocenione i wybrane przez Komisję Konkursową powołaną przez Organizatora. Uczestnicy konkursu mieli również okazję wziąć udział w warsztatach związanych z tematyką Dzieci Zamojszczyzny prowadzonych przez pracownika IPN w Lublinie. Miło mi poinformować, że w kategorii- test wiedzy uczennica naszej szkoły Weronika Zgnilec- VII A zajęła III miejsce, natomiast w kategorii- praca plastyczna uczennica Maja Czuchaj - VII C zajęła I miejsce. Serdecznie gratuluję laureatom i życzę dalszych sukcesów.

Tekst i zdjęcia: Dorota Kowalczyk

Data dodania: 2024-04-25 18:16:32