Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

FINAŁ XIII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO ,, DZIECI ZAMOJSZCZYZNY. HARCERKA GRAŻYNKA’’

FINAŁ XIII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO  ,, DZIECI ZAMOJSZCZYZNY. HARCERKA GRAŻYNKA’’

FINAŁ XIII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO ,,DZIECI ZAMOJSZCZYZNY. HARCERKA GRAŻYNKA’’

 

24 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 7 w Zamościu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Nr 7 w Zamościu pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Zamość oraz Instytut Pamięci Narodowej. Konkurs ogłoszony był w dwóch etapach- test wiedzy oraz praca plastyczna. Do I etapu testu wiedzy, który miał formę on-line, przystąpiło 96 uczniów z 18 szkół województwa lubelskiego. Do etapu finałowego zakwalifikowano 50 uczniów .Naszą szkołę w etapie finałowym w kategorii- test wiedzy reprezentowali: Natasza Krupska- VII A, Weronika Zgnilec- VII A, Szymon Popielec- VIII A. Do finału w kategorii – praca plastyczna zakwalifikowały się: Blanka Czarniecka -VII A, Zuzanna Nowak- VII A, Maja Czuchaj - VII C. II etap konkursu odbył się 24 kwietnia 2024r. w siedzibie Organizatora. Uczniowie piszący test musieli wykazać się doskonałą wiedzą na temat dziejów Lubelszczyzny podczas II wojny światowej oraz historią harcerki Grażynki Kierszniewskiej. Prace plastyczne zostały ocenione i wybrane przez Komisję Konkursową powołaną przez Organizatora. Uczestnicy konkursu mieli również okazję wziąć udział w warsztatach związanych z tematyką Dzieci Zamojszczyzny prowadzonych przez pracownika IPN w Lublinie. Miło mi poinformować, że w kategorii- test wiedzy uczennica naszej szkoły Weronika Zgnilec- VII A zajęła III miejsce, natomiast w kategorii- praca plastyczna uczennica Maja Czuchaj - VII C zajęła I miejsce. Serdecznie gratuluję laureatom i życzę dalszych sukcesów.

 

Tekst i zdjęcia: Dorota Kowalczyk

Data dodania: 2024-04-25 18:16:32
Data edycji: 2024-04-25 18:19:12
Ilość wyświetleń: 149

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Programy, Projekty

Erasmus +Laboratorium PrzyszłościNarodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0Unijny program dla szkółAktywna TablicaZdalna szkolaMapa pomocy
Miej oczy na wszystko otwarte, bądź własnym sobie stróżem, byś nigdy nie uczynił nic takiego, co by cię w pogardę ludzką podać mogło.
Szymon Szymonowic
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej