II etap „Kolorowej gimnastyki” już za nami!

29 lutego 2024 roku odbyły się gimnastyczne zmagania „Zimowego etapu Kolorowej gimnastyki”. Salę gimnastyczną wypełnili uczniowie klasy I a i I b, którzy ubrani w stroje sportowe uczestniczyli
 w II etapie tego sportowego wydarzenia.

Organizacją imprezy zajęła się tradycyjnie: p. Marzena Plewa i p. Dorota Zwolan. Zestaw ćwiczeń gimnastycznych przy muzyce przygotowały uczennice z klasy IV a i IV b, które perfekcyjnie poprowadziły gimnastykę w 3 formach: ćwiczeń właściwych, układu tanecznego i zabawy ruchowej, która dostarczyła wiele radości i uśmiechu (gimnastyka twarzy). Uczniowie, którzy spełnili wszystkie warunki części konkursowej otrzymali kolejny znaczek (gwiazdka). Do całorocznej kolekcji brakuje jeszcze dwóch znaczków, aby odczytać konkursowe hasło w całości i wziąć udział w losowaniu nagród.
 II etapu „Kolorowej gimnastyki”.

To sportowe przedsięwzięcie ukazało rolę gimnastyki – ruchu całego ciała w utrzymaniu zdrowia, kondycji
 i wspaniałego samopoczucia. Wskazało aktywny sposób spędzania wolnego czasu z koleżankami i kolegami. Do zobaczenia wkrótce, bo już niedługo kalendarzowa wiosna w trawie będzie piszczeć, bociany po łące będą się przechadzać, a ptaszki rozpoczną swoje trele. Do tego wiosennego obrazka dołączą już niedługo Pierwszoklasiści, przystępując do III etapu. Zapraszamy.

Tekst i zdjęcia: Marzena Plewa

Data dodania: 2024-03-03 19:37:14