IV Międzyprzedszkolny i szkolny konkurs kolęd i pastorałek

Za nami czwarta edycja Międzyprzedszkolnego i szkolnego konkursu kolęd i pastorałek! Piękne, świąteczne dekoracje stały się tłem na występów zaproszonych uroczych przedszkolaków oraz naszych najmłodszych uczniów. Widownia miała okazję podziwiać występy muzyczne oraz instrumentalne w wykonaniu solistów oraz zespołów z zamojskich przedszkoli miejskich nr 7, 8, 10, 12 oraz niepublicznego przedszkola „Ziarenko”. Występom zdolnych przedszkolaków przysłuchiwało się jury w składzie: pani wicedyrektor Barbara Weronika Kołtun, pani Magdalena Wirska, przewodnicząca rady rodziców, pani pedagog Marzena Klempka oraz ks. Tomasz Pachuta. Po burzliwej naradzie podjęto decyzję! Za tak wysoki poziom występów wszyscy zasłużyli na wspaniałe nagrody oraz słodki poczęstunek! Mamy nadzieję, że nasi uroczy goście odwiedzą nas także za rok!

Po wizycie przedszkolaków przyszedł czas na rywalizację naszych uczniów z klas I-III. Wzięli w niej udział zarówno soliści jak i zespoły. Poziom był bardzo wysoki, a młodzi artyści popisywali się wspaniałymi strojami, pięknym śpiewem, a nawet grą na instrumentach! Dzieci wspaniale prezentowały się na tle bożonarodzeniowych dekoracji, długiej i burzliwiej debacie jury podjęło decyzję dotyczącą zwycięzców – wszyscy zasłużyli na I miejsce!

Wszyscy uczestnicy otrzymali urocze upominki, a wyróżnieni wspaniałe nagrody ufundowane przez Wydział Promocji UM Zamość, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu, Zamojskie Zakłady Zbożowe, Alior Bank, PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa, MKS Padwa Zamość, PGE Obrót oraz Rada Rodziców. Bardzo dziękujemy sponsorom za zaangażowanie w tę sympatyczną inicjatywę.

Konkurs wprawił wszystkich w prawdziwie świąteczny, bożonarodzeniowy nastrój!

Organizatorzy konkursu: Elżbieta Ciszewska, Aleksandra Matysiak, Anna Śliczniuk

Tekst: Aleksandra Matysiak