Jasełka w Szkole Podstawowej nr 6 w Zamościu

„Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan”. - cytat z Ewangelii świętego Łukasza, co roku przypomina nam o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii ludzkości, jakim było narodzenie Jezusa Chrystusa – Boże Narodzenie.

Te grudniowe święta sprawiają, że cały świat chociaż na chwilę się zatrzymuje. Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić ten wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. A były one wyjątkowe bo w rolę biblijnych postaci wcielili się nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele pani Renata Sobczyńska i ks. Dominik Osuchowski. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim aktorom, za tak wspaniałe przedstawienie. Dziękujemy przybyłym Gościom Pani Magdalenie Wirskiej Przewodniczącej Rady Rodziców, Panu Piotrowi Błażewiczowi Przewodniczącemu Rady Miasta Zamość, Rodzicom, Dziadkom, którzy wspólnie z nami już dziś celebrowali zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Czuchaj

Data dodania: 2023-12-21 19:10:34